+38 (044) 360-10-58
+38 (050) 551-30-87

Лите оргскло

Лите оргсклоОргскло (акрил) - це синтетичний матеріал з акрилових смол з деяким відсотком добавок, які надають йому різні властивості властивості. Оргскло в міжнародній літературі позначається як PMMA (поліметилметакрилат).

Властивості оргскла:

щільність оргскла - 1,19 г/см3 (майже в 2,5 рази легше
звичайного скла і на 17% легше жорсткого ПВХ);

робочий діапазон температур коливається від -40 ° С до +80 ° С;

ударна міцність в 5 разів більше, ніж у звичайного скла;

має хорошу стійкість до старіння, тобто механічні властивості та світлопропускання оргскла практично не змінюються з часом під впливом ультрафіолетових променів і атмосферного впливу (не вимагає додаткового захисту від УФ-випромінювання);
світлопропускання становить до 92% видимого світла (більше, ніж у будь-якого іншого полімерного матеріалу);
при тривалій зовнішньої експлуатації можлива зміна кольору кольорового оргскла (це залежить від конкретного кольору і виробника).


Області застосування оргскла:

зовнішня реклама (світлові букви, лицьові скла для коробів, формовані об'ємні вироби);

освітлювальна техніка (лицьові екрани, перегородки, розсіювачі, плафони);

приладобудування (діелектричні деталі, циферблати, корпуси, оглядові вікна, ємності);

торгове обладнання (цінники, підставки, вітрини);

транспорт (засклення літаків, обтічники, катерів);

будівництво і архітектура (скління прорізів, перегородки, об'ємні формовані вироби, куполи);

сантехніка (обладнання ванних кімнат).


Оргскло може бути отримано двома способами: литтям і екструзією. Сам спосіб виробництва накладає ряд обмежень і визначає деякі властивості.

Лите оргскло відрізняється від екструзійного оргскла насамперед молекулярними зв'язками. У литому оргстекле вони більш міцні, що виражається насамперед у теплових і хімічних властивостях, ударостійкості, а також в особливостях обробки матеріалів.

Для литого оргскла вихідним матеріалом є рідкий мономер метилметакрилату. На першому етапі виробництва в рідкий мономер вводяться різні добавки для фарбування або додання спеціальних властивостей листам, отверджувачі та інші компоненти. Після цього, холодну розчинену масу акрилу заливають між двома силікатними стеклами, поміщають в рамку, виробляють термообробку водою і потім повітрям. В результаті полімеризації виходить твердий листовий матеріал, який обрізається за стандартними розмірами.

Внаслідок особливостей виробництва, асортимент литого оргскла набагато ширше і проводиться воно практично в необмеженій діапазоні товщин, в той час, як екструзійне - від 1,5 до 24 мм. Через «зшитою» зшитою молекулярної структури, лите оргскло більш ударостійкий, має кращу хімічну стійкість, краще екструзійного полірується і надійніше при формуванні (менше реагує на нерівномірність прогрівання, менше усадка, менший вплив концентраторів напруг).

Особливості литого оргскла, в порівнянні з екструзійних оргсклом:

менша здатність до склеювання;

довжина листів менше, ніж можлива довжина екструзійних листів;

менша усадка при нагріванні - 2% (у екструзійного - 6%);

більш  широкий  діапазон  температур  при  термоформовке  -  160-190 ° С (у  екструзійного -  150 - 170 ° С);
можлива переформування виробів

більше зусилля при формуванні.


Оргскло - екологічно чистий матеріал. Воно абсолютно безпечно і не продукує ніяких токсичних речовин. Може використовуватися як в приміщеннях так і на вулиці, в тому числі в лікувальних і дитячих установах. Оргскло може бути повторно використано після переробки. Воно володіє хорошою водостійкістю, стійкістю по відношенню до лугу і водних розчинів неорганічних солей. На оргскло впливають розбавлені фтористоводневої і ціанистоводнева кислоти, а також концентровані сірчана, азотна і хромова кислоти.

Розчинниками оргскла є хлоровані вуглеводні (дихлоретан, хлороформ), альдегіди, кетони, складні ефіри і спирти (метиловий, бутиловий, етиловий, пропіловий). При нетривалому впливі 10% етилового спирту взаємодія з оргсклом відсутня.

Оргскло - легкозаймистий матеріал, але при цьому не такий небезпечний, як інші горючі пластики (при горінні не виділяє ніяких отруйних газів). Температура займання 260 ° С.

Увага! Можлива поставка оргскла під замовлення відповідно до вимог Замовника: за певними ТУ або ГОСТам.

<< Назад